Firmalar Anket Karşılığı Neden Para Öderler?

0
347
views


Firmalar anket karşılığı neden para öderler? firmaların bizlere anketlerini doldurmamız karşılığında neden para ödediklerini merak ederiz. Firmalar neden fikirlerimiz karşılığında bize para verirler? Bu anketlerin ve fikirlerin onlar için ne önemi olabilir ki?

Firmaların fikirlerimize ihtiyaçları var mıdır?

Evet arkadaşlar firmaların ve büyük şirketlerin biz tüketicilerin fikir ve görüşlerine gerçektende ihtiyaçları vardır. Firmalar anket karşılığı neden para öderler? dedik ve kaliteli, geniş anlatımlı açıklamalarımıza başlıyoruz. Firmalar arası rekabet gün geçtikçe artmaktadır ve bu firmalar tüketicinin gerçekten nasıl bir ürün almak ve kullanmak istediği, onların bu rekabet içerisinde ayakta durabilmeleri için çok büyük önem arz etmektedir. Firmalar tüketicinin nasıl bir ürün almak istediği, ihtiyaçlarına nasıl bir ürünün uygun gelebileceği bilgilerine ihtiyaçları vardır.

Firmalar tüketicilere nasıl anket gönderirler?

Firmalar anket karşılığı neden para öderler? Örnek verirsek bir firma televizyon üretimi yapmak istiyor ve tüketicinin bir televizyonda bulunmasını istedikleri özelliklerin neler olduğunu bilmek istiyor, bir anket düzenliyor ve bu anketi anket şirketleri vasıtasıyla 100.000 kişiye ulaştırıyor tüketicilerin önerilerini online bir şekilde internet üzerinden hemen alıyor, bu öneri ve istekler doğrultusunda bir televizyon çıkarıyor hem şirket hemde tüketici kazanıyor. Şimdi Firmalar anket karşılığı neden para öderler? buraya kadar bu sorunun cevabını biraz olsun anladık. Devam edelim… Tüketici fikir belirtirken, firma ise aldığı fikirler ve istekler doğrultusunda üretimini yaptığı ürünün tüketicinin isteklerine doğru bir şekilde cevap verdiği için kazanıyor. Yani bu döngü içerisinde her iki tarafta kazançlı çıkıyor. Evet Firmalar anket karşılığı neden para öderler? başlıklı sorumuzun tatmin edici asıl cevabını bulduk sanırım.

Tüketiciye anket doldurma işini sevdiren etken nedir?

Anket doldurma işi genelde insanlara sıkıcı gelen özellikle uzun sorulu anketlerin daha da çok sıkıcı gelmesi nedeniyle insanlar anket doldurma işini pek sıkıcı bulur ve sevmezler. Ama anket doldur para kazan işinin bir gelir e dönüşmesi bu sorunu da ortadan kaldırmıştır. İnsanların fikirleri karşılığında para kazanması, insana sıkıcı gelen bu işi aksine boşa zaman harcamadığımız bir ek gelir’e hatta ek gelir olmasından ziyade bu işe gerçektende dört kolla sarılanların çok güzel gelirlerin elde ettiği, bazı insanların full time (tam zamanlı) bir iş olarak yaptığı, gün geçtikçe yaygınlaşan ve hız kesmeden büyüyen gerçek bir kazanç kapısı olmuştur. Şimdi firmalar anket karşılığı neden para öderler? diyerek sorduğumuz sorunun cevabını eminim tam olarak almışızdır.

Teknolojinin gelişmesiyle anket doldurma işinin dijital ortama taşınması bu işi bir hayli kolaylaştırdı.

Firmalar anket karşılığı neden para öderler? daha öncelerde anket doldur para kazan sistemi çıkmadan önce bu firmalar sokakta dolaşan anketörlerle çalışırlardı. Firmalar sokak sokak gezip insanlara anket doldurtmaları için anketörlere çok yüklü paralar öderlerdi. Bunca harcamaya ve zahmete rağmen sonuç olarak anket sonuçlarını geç alma, hedeflediği anket kitlesine kısa zamanda ulaşamama, bu iş döngüsü karşılığı maddi olarak para harcaması ve sokaktaki bazı insanların bu anketörlere hiç cevap vermeme veya bir çoğunun vaktinin olmaması gibi nedenlerden dolayı belirlediği anket sayılarına ulaşamama, insanların keyfi istediği zaman bu anketleri doldurma gibi nedenlerden dolayı firmalar hem bu iş için yüklü harcamalar yapmaktaydı hemde sağlıklı ve belirlediği kitleden anket sonucu alamamaktaydı. İnsanlarda haklı tabi kazanamadığı bir şeyle neden uğraşsınlar ki? O yüzden Firmalar anket karşılığı neden para öderler? ödeme yapmalarının bir sebebi de anket dolduranların bu işe dört kolla sarılmaları ve bu işi ciddiye almalarıdır.

Gelişen teknoloji ile oturduğum yerden para kazanabilecek miyim?

Bu işin tamamen sanal ortama taşınması hem iş yükünün hafiflemesine, firmaların istediği zaman istediği anket kitlesine ulaşma, hemen pratik bir şekilde anket sonuçları alma, istedikleri alan anketleriyle ilgili o alanla ilgilenen insanlara ulaşma ve yüklü miktarda harcama yapmama gibi daha bir çok kolaylıkları anket doldur para kazan sistemi beraberinde getirmiştir.

Firmaların anket karşılığı neden para ödediklerini eşsiz anlatım ve örneklerimizle sizlere sunmaya çalıştık. Unutmayalım ki biz tüketicilerin görüş fikir ve önerileri, üreten her kesim için değeri vardır.

Bir önceki makalemizde Anket Doldurarak Para Kazanmak Zor Mudur? başlıklı yazımız hakkında eşsiz bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here